Zahradní nábytek, který sám stíní

Zahradní nábytek, který sám stíní

Zahradní nábytek, vydáno 13. 07. 2010

Stříšku nad sedacím zahradním nábytkem máme spojenou asi nejspíše se zahradní houpačkou. Nemusí to ale už vždycky být jenom houpačka - inspirujte se elegantními zahradními křesly a pohovkami, které ponoří vaši hlavu do chladivého a příjemného stínu.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Na rozpálené zahradě je docela složité se stěhovat za stínem se slunečníkem a křeslem. Zato posunout samostínicí křeslo nebo poodjet se zastíněným lehátkem není takový problém. O zastínění se nemusíte starat, pokud si pořídíte zahradní nábytek s integrovaným stíněním - slunečníkem, plachtou nebo stříškou. Takové \"samostínicí\" zahradní křeslo nebo sofa může být zakryto několika způsoby: může mít  integrovaný slunečník, stříšku z textilu (baldachýn), anebo stříšku či zvýšené opěradlo či boky ze stejného materiálu jako je samotné křeslo. Rozhodně upoutá ratanová pohovka Orlando (z produkce Manutti) s opěradlem vytaženým nahoru a obloukovitě překlopeným vpřed nad hlavu, čímž tvoří dokonalou stříšku.

Posezení jako v plážovém koši

Některá zahradní proutěná křesla (například firmy Garpa.com) mají nad sebou oválnou stříšku vypadající jako plážový koš. Tato německá společnost také pravé plážové koše prodává - s polstrováním a zásuvkami na drobnosti pod sedadlem.
 
TIP: Inspirujete-li se v zahraničí, pak zahradní nábytek se zastíněním hledejte nejspíše pod výrazem \"canopy\" (baldachýn, nebesa): takže canopy sofa nebo canopy armchair je sofa nebo křeslo s baldachýnem.

Zahradní nábytek - velká inspirativní fotogaleriezahradní nábytek inspirace fotogalerie 

​Kouzlo baldachýnu

Nejen že textilní baldachýn na konstrukci lemující zahradní pohovku nebo křeslo je vysoce praktický, navíc (kromě stínu) vnáší do zahrady hravost, éteričnost a naprostou originalitu. A jak je to se zahradním  nábytkem, který si sám stíní, na našem trhu? Nabídka není příliš široká, hlavně v designovém nábytku pokulhává, chybí rozmanitost. Nabytek.spokojenazena.cz prodává houpačku Swing s polstrováním za asi 7500,-kč. Eshop-pro.cz prodává zahradní lehátko se stříškou nad hlavou za 1300 Kč. Designové stínicí systémy najdete v řadě Umbrosa na adrese egoe.cz. Zahradní postel s baldachýnem nad hlavou nabízí ratanklub.cz. nebo stopa.cz.

O zastínění na zahradě si přečtěte v článku Stínicí systémy překvapují mnohotvárností.

Alena Jansová
Foto: gomodern, archiexpo.com, digsdigs, manutti, honeymoon, garpa


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha