Zahradní pohovka: nezbytnost v luxusní zahradě

Zahradní pohovka: nezbytnost v luxusní zahradě

Zahradní nábytek, vydáno 30. 06. 2010

Zabořit se do měkké pohovky je samozřejmostí v obýváku, ale stále ještě ne na zahradě. Je to ale zbytečné - protože také na trávníku nebo terase může stát designová lahůdka - zahradní pohovka lahodící oku i našemu tělu.

Rostlina dne

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet) je exotický stálezelený jehličnatý strom. Ve své domovině mohou dorůstat do výše 30 až 80 m.

Pokud se opravdu trefíte s výběrem designově dokonalé i pohodlné pohovky, můžete doma na zahradě užívat maximální pohodlí a ještě získat reprezentativní součást obytného exteriéru. Na trhu najdete kvalitní sestavy - zahradní pohovky a stolky, nebo také \"rostoucí\" pohovky, které se dají zvětšovat přikoupením dalších modulů.

Jako dokonalý materiál na tento nákladnější druh zahradního sedacího nábytku se osvědčil umělý ratan neboli wicker. Je na pohled velmi seriozní, elegantní, stabilní a poskytuje pohodlné sezení. Wicker dodává nábytku vzhled přírodního ratanu a k tomu výborné vlastnosti syntetického materiálu na bázi polypropylenu. Umělý ratan  je téměř bezúdržbový (k jeho čištění stačí houba a teplá voda), stálobarevný a odolává UV paprskům a dalším povětrnostním vlivům. Další výhoda zahradní pohovky z wickeru: při sezení si o výplet neroztrhnete punčochy.
Mountfield.cz  prodává zahradní dvoumístnou pohovku Merlot z wickeru s aluminiovou kostrou (zhruba 6000 korun). Nákladnější pohovky a jejich sestavy najdete například na adrese zahradnicentrumvrkoc.cz. Je to Ferrara lounge, sestava ze tří rohových sedacích modulů za 76 000 korun. Podobnou, menší sestavu pořídíte za 61 000 korun. Kulatou polstrovanou zahradní pohovku z wickeru nabízí také qtenis.cz. 
Zahradní pohovka: nezbytnost v luxusní zahradě

Celou plejádu zahradních pohovek k inspiraci přinášíme ve fotogalerii. Pohovkám od gomodern.com vévodí moderní bílá plastová zahradní pohovka s kovovýma nohama a okraji od designérského mága Phillipe Starcka. Jinak i zde je opět zřejmá obliba ratanu ať už v bílé, černé nebo přírodní barvě. Dalším materiálem jsou pak černé kovové profily, tvořící mřížkování boků další pohovky.

Zahradní lehátko je dalším nezbytným kouskem dokonalé zahrady - čtěte o něm v článku Ergonomické zahradní lehátko pro pohodlí i relaxaci.

Alena Jansová
Foto: gomodern


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha