Zahradní truhly řeší problém úložného prostoru v zahradě

Zahradní truhly řeší problém úložného prostoru v zahradě

Zahradní nábytek, vydáno 29. 07. 2010

V bytě nebo domě je stále málo úložného prostoru, který jakoby pořád nestačil na uskladnění nezbytných věcí. Žijete-li přes léto hodně intenzivně na zahradě, velmi brzy zjistíte, že tady tomu není jinak. Potřebujeme věci uskladnit a nechávat přímo na místě, na zahradě. Ale kde? Kupte si zahradní truhlu.

Rostlina dne

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet) je exotický stálezelený jehličnatý strom. Ve své domovině mohou dorůstat do výše 30 až 80 m.
Také postrádáte úložný prostor na zahradě? Najde se toho hodně, co se musí v zahradě na konci dne uklidit, co by se jinak povalovalo neladně po trávníku: Hračky, sportovní náčiní, polštáře a deky ze zahradních křesel a pohovek, a také i některé zahradní náčiní. 

Truhla, bedna, kontejner....

Praktickým (a někdy i velmi estetickým) řešením jsou zahradní truhly, které pojmou úctyhodné množství věcí. Vybrat si přitom podle vkusu a vzhledu zahrady můžete různé materiály: vzdušný umělý ratan, vysoce odolný teak nebo kvalitní silný plast. Někdy jsou kombinované s voděodolným jachtařským plátnem. Truhly mají dostatečné větrání, odolávají UV záření a vodě.

Zahradní truhly řeší problém úložného prostoru v zahradě


​Jedna věc, mnoho jmen...

Tento přímo neocenitelný kus zahradního úložného nábytku najdete u mnoha prodejců i v nabídce truhlářských firem. A to pod různými názvy: nejfrekventzovanější je zahradní (úložná) truhla, dále pak kontejner, zahradní bedna, zahradní box - a také garden chest, bench box...

Od nenáročných k luxusním úložným solitérům

Lacinazahrada.cz nabízí truhlu Keter Elite Box z velmi pevného plastu. Zeleno bílá zahradní truhla s pojezdy vyjde na necelé 3 tisíce korun. A to nejdůležitější - tento kousek nábytku je multifunkční: truhla má sedák, takže je to vlastně úložná lavice. Romantickou bílou ratanovou truhlu Relaxia, která skvěle doplní další bílý zahradní nábytek, nabízí společnost atmosphera.biz. Tradewinds přichází se zahradní truhlou v kombinaci dřeva a plátna. Ceny se tady pohybují už před 10 000 korun.

O jiném praktickém zahradním nábytku se dozvíte více v článku s titulkem Zahradní nábytek, který sám stíní.

Alena Jansová
Foto: redcatsusa, lacinazahrada.cz, atmosphera, millwood, tradewinds

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

29. 06. 2018 Reagovat
jitule: můžu potvrdit, že zahradní truhla byl jeden z nejlepších našich nákupů. Na zahradě je vždycky nějaké harampádí, které je potřeba dočasně uložit. Dětské hračky, drobné nářadí, věci, co zatím nevíte jestli vyhodit nebo si je nechat, prostě harampádí... Jen mě teda trošku mrzí, když to tu takto vidím, že my máme zahradní box plastový a ne dřevěný. Máme tento: https://www.obalove-materialy.cz/zahradni-bedna-s-rozmery-118-45-57-cm-objem-320-l ale zase je pravda, že nechat si ho vyrobit u truhláře by bylo cenově jinde než naše bedna.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha