Zahradní rukavice: Pohodlné a bezpečné

Práce na zahradě, ať v zimě nebo v létě, vyžaduje dokonalou ochranu rukou. Máte doma jedny gumové rukavice na všechno? Zahoďte je a investujte do nových! Dnes už si můžete vybrat, na co přesně budete rukavice používat. A hlavně se vaše ruce budou konečně cítit doslova jako v rukavičkách, navíc budou i dobře vypadat!
shutterstock_170315264-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

I do zahradních rukavic se vyplatí investovat. Možná znáte ten pocit, kdy se vám na ruce lepí nepříjemný gumový materiál a po práci na zahradě není nikdy dostatek hydratačního krému a navíc vás ruce nepříjemně svědí. Chyba je často jen jedna: nekvalitní pracovní rukavice. Svým rukám jindy dopřáváte pohodlí, ale právě při práci na zahradě by měly strádat?

Přírodní materiály vedou

Nebojte se koupit kvalitní zahradní rukavice z přírodních materiálů. Gumu a plast zavrhněte. Zahradní rukavice se často vyrábějí z telecí kůže, ty stačí jen opláchnout mýdlovou vodou a osušit. Existují ale i zahradní rukavice z bavlny. Ani jeden druh přitom nestojí nijak moc, do tří set u bavlněných a pěti set u kožených rukavic se určitě vejdete.
Nebojte se poptat, na co je která rukavice dělaná. Dnes totiž výrobci mezi různými zahradními činnostmi rozlišují, bavlněné nebo polyamidové rukavice proto seženete především pro okopávání a plení, na práci s růžemi oceníte bavlněné rukavice máčené v latexu, které vaše ruce i samotné rukavice ochrání před poškozením ostny nebo trny.

Telecí kůže na ovocné stromky

Kožené naopak ocení především pěstitelé ovocných stromků a vinaři, kožené rukavice opatřené antivibrační pěnovou destičku potom pracovníci s elektrickými stroji, s motorovou pilou nebo křovinořezem.
Není problém pořídit ani speciální rukavice na grilování, které jsou upravené jako palčáky, nebo nitrilové rukavice odolnéproti chemickým postřikům. Zdůrazňovat, že kvalitní rukavice navíc i dobře vypadají, snad ani není třeba. Odteď nebudete mít problém podat ruku návštěvě nebo sousedovi ani bezprostředně poté, co rukavici z ruky sundáte. A protějšek se navíc nebude zdráhat ruku přijmout.

Zimní rukavice přesně pro toto období

Pokud přemýšlíte, jaké zahradní rukavice použít, až budete instalovat žárovičky na stromeček, otřepávat nánosy těžkého sněhu z malých keříků nebo ořezávat větve do vázy, pořiďte si zimní zahradní rukavice. Výrobci totiž mysleli i na minusové teploty!

Martina Tlachová

23.12.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist