podzimni-sec-uz-by-mela-byt-vyssi-nez-ta-provadena-v-lete.-zvlaste-ta-posledni-by-mela-byt-o-jeden-az-dva-stupne-vyssi-352x198.jpg

Září na zahradě: doba práce i radosti

Sběr ovoce a zeleniny

Září je doba sklizně, kdy si užíváme plody celoroční práce, kocháme se posledními kvetoucími trvalkami a podzimními květinami jako listopadky či jiřiny. Září je doba práce, kdy začínáme uklízet zahradu a připravovat ji k zimnímu spánku.

Diskuze

5 komentářů

  Isabela

  Hezký den, děkuji za článek. Je pravda, že právě sklízíme úrodu – letos je až překvapivě bohatá. Ráda si čtu o zahradničení na internetu. Třeba tady: http://hobby.idnes.cz/zimni-rez-ovocnych-drevin-09h-/hobby-zahrada.aspx?c=A150309_115539_hobby-zahrada_mce jsem našla užitečný článek. Takže vím, jak se starat :). Když už jsme u toho, je potřeba mít dobré vybavení. Máte zkušenosti s těmito nůžkami: http://www.maister.cz/Vyprodej/BAHCO-NUZKY-NA-ZIVE-PLOTY-320mm.html? Děkuji moc! Potřebuji obnovit svoji sbíru „nářadí“.

  Honza

  Pravda je taková, že pokud je pěkné počasí (a ne jako dneska), tak mě práce na zahradě na podzim baví nejvíc. V zimě se to dá, mám koupenou ve slevě pracovní bundu, která mě docela zahřeje. Ale horší, když prší a jsou takové ty podzimní plískanice. A podle všeho to vypadá, že letos se už pěkného víkendu nedočkáme. Zrovna dneska je to počasí fakt na pendrek. 🙁

  Magda H

  Tohle na tom mám ráda asi nejméně. Ta podzimní práce. A to my máme ještě docela velkou zahradu, takže je tam vážně práce jak na kostele. Chybí mi léto, to jsem se mohla vyjít slunit na zahrádku jen v plavkách, sukni nebo legínách. No teď snad abych na sebe vzala maximálně termolegíny. Ať už se to přežene a je zase teplo.

  Tomáš Vesely

  No, pro nás bylo minulé září teda hodně náročné. Nejen na zahradě, ale okolo celého domu byla spousta práce. Například ke konci září jsem se pustil do čištění okapů a zjistil jsem, že v několika částech jsou naše střešní okapy úplně prohnilé. Musel jsem se tedy pustit do jejich výměny. Opravil jsem jen ta nejnutnější místa, ale vidím to tak, že letos je asi vyměním kompletně.

  J
  j621b9c3f781d3

  Já na zahradě začínám pracovat již začátkem března, kdy začnu připravovat veškerou techniku, která v zimě odpočívala. Doma máme i zahradní jezírko, se kterým sice není moc práce, ale nesmí se zanedbat. Na začátku jsme vložili nemalou částku do filtrace pro jezírka, u kterého je pořádná příprava klíčová.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist