Zvažujete nákup zahradního skleníku? Poradíme vám.

Jaro a pěstební sezona se blíží a nastává tak i ideální doba pro pořízení nového zahradního skleníku. Jeho výběrem nás provede Jan Ježek ze společnosti Zahrada Ježek – specialisty a největšího prodejce zahradních skleníků v České republice. V dnešním rozhovoru si povíme, co vše je třeba při výběru skleníku zvažovat.
titulka-1100x618.jpg Zdroj: Zahradajezek

Vybírám zahradní skleník a potřebuji s jeho výběrem poradit. Na co se mám při výběru konkrétně zaměřit?

V první řadě je důležité vybrat tvar skleníku. Ten je zpravidla obloukový nebo hranatý. Obloukové skleníky připomínají tvarem tunel a díky jejich aerodynamické konstrukci jsou odolné proti nárazovému větru. Oproti tomu hranaté skleníky se snadno montují a veškeré komponenty jsou již vyřezané a připravené k montáži, a to jak polykarbonátové desky, tak i skleněné tabule.

Pokud si vyberu obloukový skleník, jak mi bude doručen a jak bude náročná montáž?

Polykarbonátový obloukový skleník se skládá z hliníkové konstrukce a polykarbonátové role. Také záleží na tom, zda máte zakoupený skleník, který má předmontované čelo nebo si čelo budete montovat sami. Předmontované čelo vám ulehčí práci, ale jeho montáž zvládnete i sami, a to běžným lámacím nožem nebo pevnějšími nůžkami.

S jakými výplněmi se můžeme u zahradních skleníků setkat?

Výplň skleníku je zpravidla z polykarbonátu nebo rozptylového skla. U polykarbonátu bych vyzdvihl hlavně jeho lehkost, tvárnost a odolnost proti poškození. Oproti sklu má polykarbonát nižší životnost. Rozptylové sklo a tedy i skleníky ze skla je taková klasika, která stále nachází oblibu u mnoha zákazníků. Sklo má přirozenou UV ochranu, dlouhou trvanlivost a v případě rozbití se dá snadno vyměnit, a navíc je recyklovatelné.

Z jakého materiálu je zhotovena konstrukce skleníku?

Vybírat můžete mezi hliníkovou a kovovou konstrukcí. Výhodou hliníkových profilů je jejich snadná údržba a díky své nižší váze se s nimi také lépe manipuluje při montáži. Kovová konstrukce je těžší a odolnější a tím přispívají k lepší stabilitě skleníku. Profily mohou být vylisované nebo jeklové. Jeklové profily jsou odolnější a snadněji se montují.

Aspektů pro výběr nového skleníku je více a pokud si nejste svou volbou jistí, neváhejte se obrátit na prověřeného specialistu. Rádi vám s výběrem skleníku, ale i vhodného příslušenství pomůžeme.

2.2.2023 1:37| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist