Nápady do zahrady :  Ze staré židle květináč

Nápady do zahrady : Ze staré židle květináč

Rady a tipy, vydáno 17. 04. 2012

Pokud jste už začali s jarními pracemi, i když vám to počasí vůbec neusnadnilo, tak klobouk dolů. A jestliže patříte mezi ty, kteří milují zajímavé nápady, které zahradu rozsvítí a udělají z ní unikátní prostor, pak se vám určitě bude líbit náš seriál!

Rostlina dne

Kokarda

Kokarda

Kokarda je trvalka, která na jednom místě přežívá jen tři až pět let, není dlouhověká. Kokardy (Gaillardia) jsou rod...

Objevili jsme pro vás velmi zajímavou zahradní dekoraci, kterou si může doma vyrobit také a která vás potěší poměrem cena-práce-efekt :-) Zahradní květináč vyrobený ze staré židle můžete využít jak venku na zahradě, tak i na balkoně, terase nebo dokonce i v bytě. Pokud jste jako my a neradi něco vyhazujete ( jó, je to asi zlozvyk :-) pak nápad přivítáte dvojnásob radostněji. A nakonec ještě jedno varování – kolegyni z redakce se to tak zalíbilo, že když takto využila 3 staré židle z garáže, začala vážně uvažovat o tom, zda by rodině nevadilo, že v jídelně budou mít o jednu židli méně, prý se při jídle nějak prostřídají :-)Tak a teď vážně, co všechno potřebujete
Židli
Nádobu (nebo nepropustnou (i gumovou) fólii, pokud nepoužijete nádobu)
Zeminu
Rostlinky

Máte dvě možnosti:

1. Vyřežte do sedáku židle otvor, tak velký, aby se do něho vešla nádoba, kterou si pak osázíte.

2. Vyřežte do sedáku židle otvor a protáhněte pevnou tkaninu (udělejte několik vrstev, aby se moc nevytáhla) a pak ještě nepropustnou fólii. Připevněte je zvenku v rozích židle. Nasypte zeminu a zasaďte rostlinky.Aby byl efekt zahradní dekorace opravdu dechberoucí, zasaďte více druhů květin a nebojte se ani plazivých.

Držíme palce a určitě nám nezapomeňte poslat fotografie

Sabrina Harisová
Foto: seattletimes.nwsource.com, www.shelterness.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

24. 04. 2012 Reagovat
Janina: Díky, díky, nádherné, jednou už židle použila, znovu oživím a nádherné květináče "typ boty, "znovu použiji, ale schovám před případným deštěm.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha