Banánovník

bananovnik-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Jejich domovem je jihovýchodní Asie. V přírodě dorůstají až do výšky deseti metrů, ale i v domovních podmínkách mohou dorůst úctyhodných až několikametrových výšek. Banánovník je velmi zajímavá exotická rostlina. Rod banánovníků sice zahrnuje velké množství jednotlivých druhů a odrůd, ale k pěstování v bytech se jich hodí jen několik. Jedná se o druhy s nízkým vzrůstem. Nejčastěji pěstovaným a nenáročným je Dwarf Cavendish s celkovou výškou do sto osmdesáti centimetrů.

Botanický název Musa
Kategorie Exotické rostliny
Čeleď Banánovníkovité
Pěstování Semena většiny banánovníků klíčí poměrně dlouhou dobu: 3 až 6 měsíců. Před výsevem je vhodné namočit semena na 48 hodin do vlažné vody, kterou je doporučováno během máčení několikrát vyměnit. Semena poté umístíme do propustného substrátu, do kterého je zahrneme do hloubky asi 2 cm; můžeme je ale také nechat naklíčit např. ve vatě. Banánovník kromě dostatku místa potřebuje také dostatek rozptýleného světla. Přímé sluneční světlo nemá rád, proto budeme-li rostlinu v létě dávat ven na terasu či balkon, spíše než na slunečné místo ji raději umístíme do stinného místa a zároveň na závětrnou stranu.
Zajímavosti Ač je to velmi zvláštní, existují odrůdy vysoce odolného banánovníku, které se dají pěstovat v českých zahradách po celý rok. Jedním takovým je banánovník japonský.
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/rostliny/chcete-pestovat-bananovnik-poradime-vam-jak.html
4.4.2012 4:00
Více o tématu: Banánovníkovité

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist