Zahradní bazény expres

Zahradní bazény expres

Bazény, vydáno 09. 06. 2010

Máte chuť si doma na zahradě po příchodu z práce zaplavat - a to nejlépe ihned? Je tu ale problém: v kulatých nadzemních bazénech si moc nezaplavete, ty zapuštěné zase nejsou rozhodně postavené za chvíli. Řešením jsou ale oválné nadzemní zahradní bazény!

Rostlina dne

Šeřík

Šeřík

Dnes se ve světě pěstuje až kolem 800 kultivarů. Patří mezi ně jak odrůdy plnokvěté, tak ty s jednoduchými květy. Vůni...

​Skočte do bazénu ihned!

Hledáte-li bazén, ve kterém si můžete alespoň symbolicky zaplavat a přitom nechcete podstupovat žádné stavební práce a budovat klasický zapuštěný bazén, pak máte možnost pořídit nadzemní bazén kovový, plastový a nebo z PVC.

Oválné nafukovací zahradní bazény (Tampa nebo Bestway) na adrese bazeny.it  začínají na cenách kolem 9000,-Kč, ale v při troše pátrání můžete získat akční sady zahrnují šestimetrový bazén, kartušovou filtraci, schůdky, krycí a podkladovou plachtu a ještě bazénový vysavač. Oválné zahradní bazény jsou vyrobeny z odolného trojvrstvého PVC, jehož síla je 0,6 - 0,9 mm podle velikosti bazénu; na zimu se dají bazény jednoduše uložit. Instalace bazénu je jednoduchá - postaví se na zahradě, nafoukne se horní prstenec podél okraje bazénu a pak se už jen napustí voda, bazén se sám postará o stabilitu. Kromě těchto nafukovacích bazénů mají bazeny.it. i celoplastové svařované zahradní bazényStoneAge z materiálu odolného vůči UV záření i mrazu. Nahlédněte také na lacinazahrada.cz - kde se nabízí ocelový bazén Marimex Miami v ceně 38 000, -Kč. Devítimetrový kovový bazén typu  Azzuro de Luxe od Mountfieldu (nadzemní nebo může být částečně zapuštěný) vyjde na necelých 35 000,- Kč. Hydroservis.cz prodává oválné montované ocelové bazény (značky Cherrypool a Sun Remo) od 5,5 do 9 metrů délky v cenách od 35 do 76 tisíc korun. 

Velká fotogalerie - přemýšlíte o  bazénu? Inspirujte se
bazény inspirace fotogalerie


Zajímavost
: Víte, kolik se vejde litrů vody do bazénu o délce 5,5 metru při šíři 3,6 a hloubce 122 cm? Je to neuvěřitelných 16,5 tisíce litrů vody!
​Dvakrát měř! aneb zvolte dobře rozměry bazénu

Existují sice nafukovací oválné zahradní bazény o délce přes tři metry, protože jsou ale hluboké jen kolem půl metru, nezaplavete si v nich.

TIP:
Vybírejte bazén s hloubkou nejméně 120 cm

Plavací nadzemní bazény jsou na trhu v délkách asi od 5,5 metru do zhruba 9 metrů. Šířka k pohodlnému plavání dvou osob je přitom nezbytná alespoň 3,5 metru. Dobře posuzujte potřebnou délku bazénu! Pokud si vyhlédnete pětimetrový zahradní  bazén, zajděte nejprve do veřejného bazénu, odměřte si tam 5 metrů a posuďte, zda vám to stačí, nebo raději přidáte dva délky a něco peněz navíc. Kolik přesně? Je to různé, ale 60 cm délky (což je tak jedno tempo nebo spíše půl) činí rozdíl několika tisíc korun. Třeba mezi nafukovacími 5,5 a 6,1 metrovými bazény je rozdíl i 3,5 tisíce korun. Bazén s protiproudem může být menší a přesto si v něm kondičně zaplavete. O tom ale  zase příště. 

Další detaily o zahradních bazénech také čtěte v článku Nadzemní bazény jako rychlé a dostupné řešení.

Alena Jansová
Foto. Mountfield, Hydroservis, bazeny.it


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

12. 02. 2018 Reagovat
Václav: Vypadá to sice zajímavě, ale my s naší rodinou zůstaneme věrní bazénu od https://www.albixon.cz/ , který máme na zahradě už 6 let a je stále jako nový ;-) V tom stavu, v jakém nám ho přivezli a zabudovali, tak se nachází i dnes. Chce to samozřejmě jistou péči, nemůžete na to úplně "kašlat", ale výsledek stojí skutečně za to ;-)

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha