Jmenovky k rostlinám, které se vám na jaře budou hodit

Jmenovky k rostlinám, které se vám na jaře budou hodit

Rady a tipy, vydáno 27. 03. 2015

Pro jarní období jsou charakteristické jarní výsevy, výsadby nových stromů a keřů a plánování v zahradě. Jsme - li zvyklí vysévat větší množství různé zeleniny a rostlinek, je ideální mít po ruce jmenovky, abychom je hned a spolehlivě dokázali rozlišit a nedošlo u nich k nechtěné záměně.

Rostlina dne

Fazol šarlatový

Fazol šarlatový

Fazol má až čtyři metry dlouhou, nevětvenou, hustě olistěnou lodyhu. Listy jsou dělené. Květy fazolu jsou bílé,...
 

Jmenovky zakoupené

Mnohá zahradní centra i zásilkové obchody, e-shopy a zahrádkářské prodejny nebo obchody s květinami vám jistě nabídnou poměrně dobrý výběr jmenovek. Ovšem přílišnou originalitu zde nečekejte. Jedná se ve většině případů o jmenovky plastové, na které pomocí speciálního popisovače napíšete název vyseté rostliny anebo pěstovaných sazenic.


Jmenovky vyrobené

Jmenovky vlastnoručně vyrobené však nabízejí opravdu velkou škálu pestrých a zajímavých kousků. Zvláště, zapojíme-li svou vlastní fantazii anebo se necháme inspirovat již vzniklými kousky, máme příležitost ukázat své zahrádce, co zvládneme. Můžeme ji jmenovkami doslova vyzdobit. 

Materiály na jmenovky 

Jmenovky se dají vyrobit ze dřeva, z plastu, ze starých nevyužívaných příborů, z dřevených  klacíků, z keramiky, z dřívek od nanuků, z vařeček, z víček od plechovek, z korkových zátek, z plastových nožů, z kolíčků na prádlo, z drátků, taky se dají udělat popisky přímo na květináče nebo květináče obalit a na obaly vyšít nebo napsat popis. Popisky můžete použít i na oblázky, ale také třeba využít starou rozpadlou klávesnici a pomocí jednotlivých kláves popsat rostlinky.
Tak některou z možností vyzkoušejte i vy.

 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: acultivatednest.com, buzzfeed.com, etsy.com, pinterest.com, livedan330.com, gardentherapy.ca, inmyownstyle.com, au.etsy.com, apartmenttherapy.com, flickr.comthegardenglove.com, something2offer.com, dailyholidayblog.com, desigrans-interior.blogspot.com, iwetmyplants.com, coolmompicks.com, shelterness.com, squidoo.com, bebble.com, humbnlebeadsjewelry.com, auntpeaches.com, lindaanderson.com, whatyousow.co.uk, instructables.com, shopterrain.com.


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha