Vyrobte si věnec z jarních květin

Vyrobte si věnec z jarních květin

Zahradní inspirace, vydáno 27. 04. 2011

Květiny mají bohužel jednu velkou nevýhodu – nemají-li dostatek vláhy, brzo zvadnou nebo uschnou. I pro ty, kteří se nespokojí s věnci ze suchých nebo umělých květin ale existuje řešení. Stačí jen vědět, jak na to.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...

Kupte kulatou skleněnou nebo keramickou nádobku ve tvaru věnce, kterou určitě najdete v květinářstvích, nebo ji máte doma ještě z adventu. Naaranžujte do ní buď samotné květináčky nebo do ní rovnou zasázejte rostlinky. Zvolte cibulky narcisů a hyacintů nebo obyčejné zrní.

Pokud nechcete čekat, až rostlinky vyrostou, kupte hotové květináčky s malými jarními květinami a do tvarované nádoby je jednoduše posaďte vedle sebe. Musíte se samozřejmě spokojit s tím, že takový věnec si nepověsíte na dveře ani na stěnu, ale že jím můžete například ozdobit velikonoční stůl.

Vyrobte si věnec z jarních květin

Seno, sláma
Dalším řešením je například věnec ze suché trávy, kterou doplníte jarními květy, vyzkoušejte třeba i právě kvetoucí voňavý šeřík, a chcete-li, i velikonočními vajíčky. Stačí vzít korpus na věnec nebo vrbové proutky, kolem nich omotat seno a do něj zasadit květy narcisů nebo tulipánů v malých vázičkách s vodou (takových, které získáte v květinářství spolu s nákupem některých řezaných květin). Ty do sena nenápadně schovejte.

Vyrobte si věnec z jarních květin

Nemusíte pokaždé sáhnout jen po tom, co roste na zahrádce. Vydejte se na louku. Natrhejte květiny a dlouhé stvoly jarních trav. Můžete použít i větvičky zlatého deště nebo květy šeříku. Pokud necháte květinkám alespoň trošku vláhy v malých nádobkách, které obepnou jejich stonek, můžete se ze svého voňavého jarního věnce těšit alespoň týden.

Vyrobte si věnec z jarních květin

Sbírejte to, co je pro jaro typické
Jarní věnec můžete udělat i z mechu a trávy. Natřete korpus na věnec lepidlem, posypte mechem a nenápadně jej přitlačte. Zbytek mechu, který nedrží tvar, ostříhejte nůžkami. Na věnec připevněte malé hnízdečko s vajíčky, nebo květy narcisů, které opět nenápadně vsunete do mechu i s nádobkou na vodu.

Vyrobte si věnec z jarních květin

Martina Gajdošová
Foto: blogpsot.com, blondemagnolias.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha