Vyrobte si věnec z jarních květin

Vyrobte si věnec z jarních květin

Zahradní inspirace, vydáno 27. 04. 2011

Květiny mají bohužel jednu velkou nevýhodu – nemají-li dostatek vláhy, brzo zvadnou nebo uschnou. I pro ty, kteří se nespokojí s věnci ze suchých nebo umělých květin ale existuje řešení. Stačí jen vědět, jak na to.

Rostlina dne

Kejklířka

Kejklířka

Zajímavá, bohatě kvetoucí rostlina, vhodná na okraje potůčků, jezírek. Nejčastěji pěstovaná kejklířka je Mimulus luteus...

Kupte kulatou skleněnou nebo keramickou nádobku ve tvaru věnce, kterou určitě najdete v květinářstvích, nebo ji máte doma ještě z adventu. Naaranžujte do ní buď samotné květináčky nebo do ní rovnou zasázejte rostlinky. Zvolte cibulky narcisů a hyacintů nebo obyčejné zrní.

Pokud nechcete čekat, až rostlinky vyrostou, kupte hotové květináčky s malými jarními květinami a do tvarované nádoby je jednoduše posaďte vedle sebe. Musíte se samozřejmě spokojit s tím, že takový věnec si nepověsíte na dveře ani na stěnu, ale že jím můžete například ozdobit velikonoční stůl.

Vyrobte si věnec z jarních květin

Seno, sláma
Dalším řešením je například věnec ze suché trávy, kterou doplníte jarními květy, vyzkoušejte třeba i právě kvetoucí voňavý šeřík, a chcete-li, i velikonočními vajíčky. Stačí vzít korpus na věnec nebo vrbové proutky, kolem nich omotat seno a do něj zasadit květy narcisů nebo tulipánů v malých vázičkách s vodou (takových, které získáte v květinářství spolu s nákupem některých řezaných květin). Ty do sena nenápadně schovejte.

Vyrobte si věnec z jarních květin

Nemusíte pokaždé sáhnout jen po tom, co roste na zahrádce. Vydejte se na louku. Natrhejte květiny a dlouhé stvoly jarních trav. Můžete použít i větvičky zlatého deště nebo květy šeříku. Pokud necháte květinkám alespoň trošku vláhy v malých nádobkách, které obepnou jejich stonek, můžete se ze svého voňavého jarního věnce těšit alespoň týden.

Vyrobte si věnec z jarních květin

Sbírejte to, co je pro jaro typické
Jarní věnec můžete udělat i z mechu a trávy. Natřete korpus na věnec lepidlem, posypte mechem a nenápadně jej přitlačte. Zbytek mechu, který nedrží tvar, ostříhejte nůžkami. Na věnec připevněte malé hnízdečko s vajíčky, nebo květy narcisů, které opět nenápadně vsunete do mechu i s nádobkou na vodu.

Vyrobte si věnec z jarních květin

Martina Gajdošová
Foto: blogpsot.com, blondemagnolias.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha