Slunečník každé zahradě na míru

Slunečník každé zahradě na míru

Rady a tipy, vydáno 22. 06. 2010

Slunečník se dá dnes pořídit z materiálu, který přesně stylově zapadne do vaší zahrady. Ke kovovým vratům a altánu bude ladit slunečník s kovovou konstrukcí, orientální zahradu doplní slunečník bambusový, klasika v podobě dřevěného slunečníku patří do zahrady s dřevěnými prvky. Při výběru ale nikdy nezapomeňte na stabilní základnu slunečníku a dostatečnou velikost střechy!

Rostlina dne

Vánoční hvězda (Poinsetie)

Vánoční hvězda (Poinsetie)

V adventním čase se tyto exotické rostliny stávají nedílnou součástí výzdoby našich domovů. Ve skutečnosti nejsou ozdobou...
Zahradní slunečníky se dají koupit v rozličné kvalitě, velikostech, barvách. Běžné jsou třeba průměry od zhruba jednoho metru do tří metrů. Existují ale i slunečníky osmimetrové a větší. Materiálu a vybavení pak odpovídají ceny. Můžete mít slunečník za 200 korun i za 20 000 korun. Podívejme se, co se letos u nás prodává.

Příjemná kvalita, rozumná cena

Zhruba za 1000 korun (najde se i levnější v akci) je k mání slunečník Lugano o průměru 270 cm. Dá se naklápět a pohodlně se otevírá pomocí navijáku s klikou. Tyč z tropického dřeva je napuštěná olejem, každé ze šesti žeber má na koncích kožené kapsičky. Stříška je z polyesteru, ve vrchní části má větrací otvor. Tento slunečník se prodává bez základny a nabízí jej například eva.cz.

Slunečník každé zahradě na míru
Slunečník nejen do japonské zahrady

Za 2000 korun prodává stylové slunečníky s bambusovou konstrukcí kinga.cz. Z bambusu je vyrobena nejen tyč a žebra, ale také trojnožka tvořící základnu. Potah je z přírodní bavlny. Levnější bambusové slunečníky v ceně kolem 750 korun prodává také zahrada-domacnost.cz, dobre-naradi.cz a další prodejci.

Dlouhodobá investice

Velký zahradní slunečník La Casa Nova se hodí do prostorné zahrady, zastíní i dlouhý stůl a stane se tak nepostradatelný při větších zahradních slavnostech. Vínový slunečník lampového typu (tedy s boční tyčí) má velikost 3x3 metry a stojí 21 000 korun včetně masivní 100 kg těžké základny. V prodeji je na lcn-nabytek.cz.

Oceněný slunečník

Cenu Grand Prix For Garden 2010 získal slunečník Tradewinds classic. Konstrukce z eukalyptového dřeva garantuje stabilitu, žebra spojuje nerez ocel. Slunečníky Tradewinds si lze vybrat s dřevěnou nebo kovovou konstrukcí z eloxovaného hliníku. V obou případech disponují tyto slunečníky kvalitními stříškami, které kryje tkanina  Teflon®, odolnost zvyšuje svrchní akrylátová vrstva Draylon®, proti UV záření pak chrání tkaninu ještě vrstva z PVC. Aby slunečník na zahradě nepřevrátil vítr, má speciální větrací otvor, který obrácení slunečníku naruby zabrání. Slunečníky Tradewinds prodává global-parasols.cz.

O slunečnících také čtěte v článku Jak vybírat zahradní slunečník?

Alena Jansová
Foto: redcatsusa, globalparasols, patiofurniture, La Casa Nova​, archiv autorky

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha