Tipy a triky pro perfektní zahradní party

A je to tu. Léto v plném proudu vybízí k fantastickým zahradním akcím, na které můžete pozvat přátele nebo rodinu. Jedno je jisté, jelikož se jedná o akci s více hosty, přípravu rozhodně nepodceňujte. Připravili jsme pro vás návod, jak připravit zahradní party, která bude opravdu úspěšná.

Vždy připraven

Příprava je polovina úspěchu a o akcích pro více lidí to platí dvojnásob. Buďte tedy připraveni již několik dní dopředu, aby se vám nestalo, že hodinu před začátkem zjistíte, že nemáte dostatek židlí nebo se zvrtlo počasí a vy na to nedokážete reagovat. Řiďte se podle následujícího seznamu a vyhnete se všem nepříjemnostem.

Připravte pestrý výběr jídla

Jakmile budete vědět, kolik a jací hosté přijdou, připravte si seznam jídla, které budete podávat. Nejvíce práce si ušetříte, pokud zvolíte švédský stůl. Hosté mohou uzobávat celou dobu a nikdo nebude trpět hlady. Jako hlavní jídlo pak zvolte například burgery na grilu nebo maso či grilovanou zeleninu. Výborné jsou také různé sýry, které můžete zabalit do alobalu a provonět kořením dle svého výběru. Na stole by mělo být jídlo pro masožravce, vegetariány, dospělé i děti. Chybu tedy rozhodně neuděláte ani tím, když pokrájíte ovoce nebo dáte na stůl nějaký zákusek.

Zajistěte dostatek sezení a jednoduchou výzdobu

Podle počtu lidí, kteří vám přislíbí účast, zkontrolujte, kolik zahradního nábytku máte k dispozici. Lidé sice v průběhu party na zahradě mohou různě korzovat, ale nespoléhejte na to. Židli byste měli mít pro každého, a to včetně dětí, aby je rodiče nemuseli mít celou dobu na klíně. V případě, že dostatek židlí nemáte, můžete připravit alespoň piknikové deky, na které si mohou hosté i lehnout a trochu si odpočinout. Na stoly dejte jednoduchou dekoraci. Stačí obyčejná zavařovací sklenice, do které natrháte trochu lučního kvítí a uvidíte, jaký to sklidí úspěch.

Postavte party stan, ochrání vás před sluncem i deštěm

Počasí bývá vrtkavé. Může být obrovské horko a v mžiku vás překvapí pořádná letní bouřka. Právě pro tyto případy mějte připravenou pojistku. Buď můžete roztáhnout zahradní party stan nebo v případě potřeby hosty přemístit pod zastřešenou terasu. Stan je ale vhodnější, protože kromě deště ochrání také od leckdy vysilujícího a úmorného slunce.

Rozmístěte venkovní osvětlení

Nezapomeňte, že zahradní akce se většinou protáhnou až do večera, tak na to buďte připraveni. Dejte si stranou dostatečný počet dek, kdyby byla hostům zima. Nepodceňujte ani zahradní osvětlení. Použít můžete například závěsná venkovní svítidla nebo stojanová venkovní svítidla. Je to určitě lepší řešení než obyčejné svíčky, u kterých riskujete, že je někdo převrhne. Vybrat si můžete také z různých dekoračních osvětlení, které přitáhnout pozornost svou barvou nebo tvarem. Venkovní osvětlení rozhodně nemusí být jenom na stole, ale mělo by lemovat i cestu k domu, aby hosty bezpečně dovedlo ze zahrady do vnitřních prostor například na toaletu.

Co takhle dětský koutek?

Mají vaši hosté děti? Pak na ně myslete a vytvořte na zahradě hrací koutek, ve kterém se zabaví. Vždy samozřejmě záleží na věku dětí. Můžete udělat branku, do které budou kopat míč, pro menší připravte stolek a židličku s pastelkami a omalovánkami. Větší děti určitě ocení třeba badminton. Připravte zkrátka cokoli, co by děti mohlo zabavit a zároveň byli v bezpečí.

1.7.2019 11:58| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist