Jak zacházet s agamou

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud se rozhodnete plazy chovat, poraďte se s nějakým chovatelem, ať víte v jakých podmínkách zvíře chovat. Podíváme se jak chovat agamu. Terárium pro agamu by mělo být skleněné a velké. Pro dospělou agamu o velikosti 200 až 300 litrů objemu. Teplota v teráriu by měla být kolem 30 stupňů a na jiném místě 23 stupňů. Agamy se rády koupou a proto do terária umístíme nádobu s vodou. Výživa agamy je důležitá a potřebuje pestrou stravu, kterou budeme doplňovat o vitamíny. Agama je všežravec, který jí hmyz i rostlinou stravu.

Publikováno: 2.1.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2012 (4)

Mohlo by vás dále zajímat

Zakládání terárií

Rady, jak a jaké terárium vybudovat pro různé druhy živočichů.

Chov leguánů a jiných plazů

Kdo jiný než Láďa Hruška! Pobaví, poradí, sežene, vyzkouší, vymyslí, předvede, ušetří, uvaří… Přijede k vám na zahradu, do dílny i do kuchyně! Triky, rady, vychytávky, ale i nejcennější rodinné recepty přímo z vašich domovů

Chov drobných ještěrů v bytě

Pan Doxanský radí začínajícím chovatelům ještěrek a chameleonů, jak na jejich chov v bytě.

Ještěr Agama

Ještěr Agama

Paludárium

Pokud chcete chovat zvířata, kterým ale potřebujete zajistit jak vodní, tak suchozemskou část, pořiďte si paludárium. Prozradíme, jak fungují a na co se rozlišují, jaké živočichy můžete v paludáriu chovat a jak ho vybavit a udržovat.

Chov strašilek

Strašilky jsou malá, větvičkám podobná zvířátka, která mnozí malí chovatelé mají doma. Víte, jak vypadá správný chov strašilek?