Chov terárijních zvířat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Teraristika je poměrně oblíbený koníček, věnuje se jí čím dál více lidí. Terarijní zvířata potřebují speciální péči, ale zase s nimi nemusí chodit pravidelně ven. Jedním z oblíbených terarijních zvířat je rosnička včelí, je to pralesní rosnička s noční aktivitou. Umí dobře šplhat a ráda jí. Pokud zakládáme nové terárium, potřebujeme do něj vložit substrát, kamínky nebo štěrk, který nebude ostrý. Zasadíme rostliny vhodné do terárií a přidáme nádobu na vodu a teploměr.

Publikováno: 27.05.2010, Autor: Receptář prima nápadů 2010 (21)

Mohlo by vás dále zajímat

Domácí chov hadů

Jste typ člověka vhodný k domácímu chovu hada? Podívejte se jaké jsou kritéria pro kvalitní kritéria pro hadího domácího mazlíčka. Jak velké budete potřebovat terárium nebo žárovku?

Jak vyrobit květinové terárium z lahve

Láďa Hruška vyrábí terárium ze zavařovací láhve a vysází do něj tropické rostliny.

Zakládání terárií

Rady, jak a jaké terárium vybudovat pro různé druhy živočichů.

Chov švábů Jana Bulantová

Většina z nás šváby moc v lásce nemá. Jsou to ale také docela zajímavá zvířata. Představíme pár druhů a poradíme, jak správně šváby doma chovat a pečovat o ně.

Pralesničky

Žáby pralesničky patří k tzv. šípovým žábám, tedy k těm, které vylučují svou kůží jedovatý sliz. Víte, jak tyto nádherně zbarvené žabky chovat?

Zvíře jako dárek

Pokud plánujete někomu dát zvíře jako Vánoční dárek, poradíme vám, jak se připravit třeba na hlodavce, ptáky, kočky nebo psy a na co při chovu nezapomínat.