Pěstování Banánovníku

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

K pěstování banánů doma se nejvíce hodí trpasličí odrůdy musa cavendish, u kterých se dočkáme i plodů. Rostlina se musí vydatně hnojit, protože potřebuje k růstu hodně živin. Potřebuje dost světla, ale ne přímé slunce. Pokud banánovník napadnou svilušky, je dobré zvýšit vzdušnou vlhkost, která jim nesvědčí. Také pomáhá sprchování rostliny ve vaně. Použít se dá i dravý roztoč Phytoseiulus persimilis, který se dá zakoupit v obchodech. Odnože, které vyraší vedle hlavního kmene, je dobré oddělit a zasadit mimo. Některé banánovníky vydrží mírné mrazy. Na celou zimu je nutno e trochu zateplit. Tyto banánovníky pochází z oblastí Himálají, Číny a Indie. Je to odrůda musa sikkimensis a odrůdy ensete které vytváří jen jeden kmen a kvetou jen jednou za život. Ty je nutné množit semeny.

Publikováno: 21.12.2007, Autor: Receptář prima nápadů 2007 (40)

Mohlo by vás dále zajímat

Velikonoční kaktus

Přemek Podlaha a jeho host si povídají nejenom o velikonočních kaktusech.

Jak pěstovat banánovník, aby plodil

Láďa Hruška navštíví paní Ivanu Pivodovou, která pěstuje doma banánovník. Ta divákům poradí, jak rostlinu pěstovat, aby mohli sklízet banány.

Pěstování banánovníků

Banánovník lze rozdělit do dvou skupin a to je ovoce a zeleninové banánovníky s plody. Vyšlechtěné druhy se hodí k pěstování doma, nebo na plantážích. Ve videu zjistíte, jak na to.

Banánovník zakrslý

O pěstování banánovníku zakrslého. Jak o rostlinu správně pečovat, aby plodila.

Zimní zahrada

Rostliny, které nechcete nechávat přes zimu venku, zkuste strčit dovnitř a proč ne přímo do zimní zahrady.

Exotické užitkové rostliny

Mezi užitkové rostliny, které můžeme pěstovat doma, patří například kávovník, banánovník atd.