Jak vytopit terasu? Podívejte se na srovnání venkovních ohřívačů

Chcete si užívat chvíle odpočinku na terase nebo na zahradě i během chladnějších večerů? Pořiďte si venkovní topení.
magazinzahrada-sunsystem-teplo-na-terase-i-v-zime-1100x618.jpg Zdroj: Expertia Digital / Sunsystem.cz

Jaké existují typy venkovních ohřívačů

Pro tepelný komfort na terase či pod pergolou můžete zvolit plynové ohřívače, elektrické infrazářiče a v neposlední řadě zahradní krby.

Plynové tepelné zářiče

Plynové terasové ohřívače se mohou pochlubit velkým výkonem, který můžete navíc regulovat a podle potřeby si nastavit intenzitu sálání. Spalují propan-butan, který je běžně k sehnání a výměna láhve je velmi jednoduchá. Plynové ohřívače obvykle váží od 10 do 30 kg a většinou jsou pro snadnější manipulaci vybaveny pojezdovými kolečky.

Elektrické terasové infrazářiče

Dalším typem terasových ohřívačů jsou elektrické infrazářiče. Ty nejsou tak výkonné jako plynové zářiče, nicméně sálavé teplo dokonale zahřeje osoby, na které jsou zářiče nasměrované. Mezi výhody infrazářičů patří snadná manipulace, možnost využít je i na balkonech bytových domů, velký výběr velikostí i jednoduché ovládání. K jejich nevýhodám patří menší výhřev, náročnější instalace či nutnost připojení k elektřině.

Elegantní a nenápadný infrazářič. 

Zahradní krby

Zahradní krb si buď můžete při stavbě domu rovnou nechat postavit, nebo také zvolit bezpečný kovový krb, který můžete jednoduše přemísťovat. Krby nepotřebují plyn ani elektřinu, ale pouze dřevo a jsou dostupné v celé řadě velikostí a designů. Nevýhodou ale je, že je nemůžete umístit na balkon a kvůli bezpečnosti by se kolem nich neměly pohybovat malé děti.

Zaměřeno na bezpečnost plynových ohřívačů na terasu

Moderní plynové terasové ohřívače jsou navrženy tak, aby zaručovaly co možná nejjednodušší manipulaci a byly také maximálně bezpečné. Většina plynových ohřívačů je vybavena bezpečnostními čidly.

Plynový ohřívač jako zajímavý designový doplněk. 

Pokud chcete bezpečnost plynových topidel ještě zvýšit, doporučujeme pořídit si detektor plynu, který dokáže okamžitě odhalit únik plynu.

12.8.2021 11:19| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist