Jak zařídit pískoviště pro děti na zahradu?

Že děti milují pískoviště je pravda odvěká. Dokáží se na písku zabavit dlouhé hodiny stavěním hradů, tunelů, příkopů a báboviček. Jakmile se ale pustíte do výběru dětského pískoviště pro vaše děti, zjistíte, že existuje velké množství typů podle materiálu, stylu a umístění. Pokud chcete dětem vytvořit vlastní dětské hřiště s pískovištěm, pokračujte ve čtení. Dnes se spolu podíváme na to, jak pískoviště vybrat a zařídit.
titulka-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Kam plánujete pískoviště umístit?

Pískoviště je primárně zábava, kterou si děti užijí na hřišti nebo na zahradě. Je to rozhodně praktičtější volba, ale není to nutně pravidlem. Dnes už na internetu běžně seženete i menší boxy s pískem určené na terasu či balkon.

VEN NA ZAHRADUDOMA NA BALKON
Vyberte místo s alespoň částečným stínem, kde bude dost prostoru jak pro pískoviště, tak pro pohyb dětí. Mělo by mít pohodlné sezení a na dně kvalitní textilii, aby neprorůstalo trávou. Myslete na to, že do písku rády konají potřebu zvířata, proto byste jej měli patřičně zakrývat.Na terasu či balkon se hodí spíše menší boxy s vyššími stěnami a pevným dnem. Tady je poklop nutností zvláště v případě, že s pískovištěm budete chtít manipulovat. Pokud máte menší děti, oceníte především jistotu čistého písku ve srovnání s pískem na dětských hřištích.

Se stříškou, poklopem nebo bez?

Podle umístění se pak musíte rozhodnout, jestli budete vybírat pískoviště se stříškou či zákrytem nebo bez něj. Na balkonu poklop není úplně nutný. Oproti tomu na zahradě se bez něj neobejdete, hlavně pokud máte zvířátka. Do pískoviště s poklopem navíc pohodlně schováte i hračky na pískoviště (bábovičky, bagry, apod.)

S POKLOPEMBEZ POKLOPU SE STŘÍŠKOU
Kryt nebo poklop vás znatelně usnadní údržbu. Nenaprší vám do něj, ani se tam nedostanou žádné nečistoty, listí, apod.Jestliže vyrábíte pískoviště sami nebo kupujete bez poklopu, zakrývejte jej na noc plachtou, upevněnou gumou nebo provázkem.Ideální kombinací je sklopná stříška, která přes den chrání děti před sluncem a jakmile si dohrají, pískoviště s ní zakryjete.

 

Na materiálu záleží

Jestli se obáváte toho, že vám dětské pískoviště naruší celkový ráz zahrady, vybírejte ho i s ohledem na jeho design. Snažte se sladit pískoviště s ostatními prvky okolo jako je materiál a odstín pergoly, plotu a okenic nebo dalších zahradních doplňků.

DŘEVOPLAST
Dětská dřevěná pískoviště s propracovanými detaily jsou mnohdy elegantnější volbou, která přirozeně zapadá do rázu okolí. Pískoviště nezapomeňte ošetřit a natřít ochrannou vrstvou.Další variantou pak bude plastové pískoviště, které sice neseženete se sedákem a není úplně vzhledné, ale může být na zahradu odolnější možností, o kterou se nemusíte příliš starat.

 Aby bylo dětské hřiště kompletní, musíte přidat ještě nějaké zahradní hry a hračky a samozřejmě nesmíte zapomenout pískoviště naplnit pískem:-). V pískovně seženete nejlevněji, ale pokud chcete zdravotně nezávadný písek určený přímo do dětského pískoviště, zajeďte si raději do prodejny.

Pokud máte chuť, čas a hlavně duši kutila a chcete vytvořit dětem pískoviště na míru, směle do toho! Tady se můžete inspirovat:

6.4.2021 11:35| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist