Údržba trávníku

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud jsme měli v trávníku strom a ten odumřel, vyvstává otázka co udělat s místem, kde stál. Někdy se snaha dosázet trávník nesetká s úspěchem. Pokud zasejeme trochu jinou odrůdu trávy, je jinak barevná a má i jiný vzhled. Toto se dá někdy vyřešit tím, že do trávníku umístíme zajímavý prvek, který může být třeba z kamenů. Pan Tomáš Nábělek nám poví, jak takový prvek v trávníku vybudovat a čím ho osázet. Údržba trávníku začíná v březnu a končí vříjnu. Pokud chceme mít krásně dokonalý trávník, musíme v této časové ose provádět všechny potřebné práce. Pořínaje vertikutací, vyčhrabáváním staré trávy, odplevelováním, hnojením a zavlažováním. Zahrnuje to i ochranné přípracky proti plísni sněžné. Při hnojení je dobré volit organická hnojiva. Na podzim volíme podzimní hnojiva. Po vertikutaci a vyčištění trávníku provádíme preventivní postřik proti plísni.

Publikováno: 16.9.2010, Autor: Receptář prima nápadů 2010 (29)

Mohlo by vás dále zajímat

Vertikutace trávníku a jeho zazimování

Vertikutace trávníku a jeho zazimování

Jak zazimovat trávník

Jak zazimovat trávník

Kdy zakládat nový trávník

Víte kdy je vhodná doba k založení nového trávníku? V krátkosti divákům řekneme, kdy je k založení nového trávníku vhodná doba.

Jarní vertikutace trávníku

Jarní vertikutace trávníku

Podzimní péče o trávník

Jak na podzim pečovat o trávník?

Co nezapomenout na zahradě před zimou

Jak naložit se shrabaným listím na zahrádce, jak správně ošetřit trávník a čím zarovnat okraje záhonů? Poradíme v našem videu.