Bylinky do domácí lékarničky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Naše domácí lékárna nemusí být jen plná pilulek, ale může se pěkně zelenat. Pokud máme zahrádku, nebo balkon, můžeme si doma vypěstovat celou řadu léčivých bylin. Které to jsou nám poví pan Jakub Krulich. K hodně známým rostlinám patří aloe vera a aloe křovitá. Míně známá je bulbine a mořská cibule. Účinky mají podobné. Používají se při poraněních a spáleninách. Z aloe se dělají zdravé nápoje. List aloe odřízneme a gelem uvnitř listu si ránu potřeme. Bulbine se používá stejně. U mořské cibule existují dva druhy rostliny. Ta se světlou cibulkou je léčivá a ta druhá, s tmavou, černou cibulkou je jedovatá. Všechny tyto rostliny pochází z jižní Afriky a proto se pěstují podobně. Nejsou mrazuvzdorné Pěstujeme je jako přenosné rostliny. Substrát vyžadují dobře propustný s drenáží naspodu. Nesmí se přelít.

Publikováno: 23.4.2017, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2017 (8)

Mohlo by vás dále zajímat

Domácí bylinková lékárna Jakub Krulich, zahradník

Léčivých rostlin existuje mnoho. Dozvíte se, na co je jaká rostlina dobrá, jak je správně používat a jak si určité z nich pěstovat i doma.

Využití aloe vera

Využití aloe vera

Aloe Vera a její využití

Aloe Vera a její využití

Péče o naše zdraví v podobě léčivého gelu z aloe vera

Zázračná aloe vera je velmi odolná, vydrží bez zalévání i několik týdnů. Jako pohotová lékárnička může posloužit při odřeninách nebo lehkém popálení.

Druhy sukulentních rostlin

Druhy sukulentních rostlin

Letnění pokojových květin

Pan Herynek vysvětluje, které pokojové rostliny jsou vhodně pro letnění venku a jak je zastřihávat.