Keře, které kvetou v předjaří

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na začátku jara bývá ještě poměrně pro řadu rostlin chladné počasí. Existují však výjimky, které již v tomto období kvetou. Jsou to oblíbené vilíny, kaliny a lýkovce. Tyto keře často doplňují čemeřice a jiné rostlinky. Na podsady se hodí zástupci drobných cibulovin. Nejznámější jsou sněženky. Dále je to celá řada ladonek, nebo bramboříky. Pokud chceme mít pěkné kolonie drobných cibulovin, musíme listí a zbytky rostlin odstranit na konci zimy, abychom nezasahovali do zeminy, když začnou rašit cibuloviny. Stejné je to na začátku léta po vysemenění rostlin, kdy také potřebují klid.Trvalkám se nejlépe daří, když jim nenarušujeme půdu během vegetace. Ideální stanoviště jsou okraje keřů. kde mají stín.

Publikováno: 07.04.2009, Autor: Receptář prima nápadů 2009 (14)

Mohlo by vás dále zajímat

Prima Nápady - Nevadlec

Název rostliny nevadlec pochází z jejího nevadnutí květu. A pokud si chcete pořídit rostlinu, která není náročná na zálivku a je vhodná na slunce, nevadlec je správná volba.

Výsadba botanických cibulovin

Výsadba botanických cibulovin

Výsadba jarních cibulovin

Víte, že říjen je ideální čas na výsadbu jarních cibulovin?

Jaké květiny sázet na podzim

Poradna Ludmily Duškové, jaké květiny sázet na podzim (např. řebčík, brambořík apod.). Ukážeme, jak je sázet, na jaké stanoviště a jaké hnojení použít.

Výsadba cibulovin

Výsadba cibulovin

Výsadba cibulovin

Výsadba cibulovin