Výsadba okrasných dřevin

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dnes se podíváme, jak se správně na zahradě vysazují okrasné dřeviny. Podzim je vhodná doba na vysazování dřevin. Pan Vladimír Blecha nám o tom poví více. Rostliny zasazené na podzim stačí částečně zakořenit a načerpat podzimní vláhu. Po létě, kdy je vegetativní růst, začíná růst kořenů. Malé rostliny vysazujeme jako prostokořené a větší rostliny je lepší sázet s balem. U prostokořené rostliny zakrátíme kořeny a namočíme na 12 hodin do vody. Potom můžeme vysazovat. U kontejnerovaných rostlin je to jednodušší, také zkontrolujeme kořenya neporušený bal vsadíme do jámy. Rostliny s balemnerozbalujeme a zasadíme i s jutou a dráty. V názorné ukázce si ukážeme, jak se rostlina v balu sází do země. Jaká by měla být jáma a jaký použít substrát. Na závěr si povíme o zálivce a zakrývací vrstvě na zimu.

Publikováno: 19.11.2009, Autor: Receptář prima nápadů 2009 (38)

Mohlo by vás dále zajímat

Výsadba ovocných stromů

Výsadba ovocných stromů

Sázení a pěstování peckovin

Sázení a pěstování peckovin

Pěstování půdopokryvných růží

Pěstování půdopokryvných růží

Jak si na zahradě založit vinohrad

Vinařka Jana Isopová popovídá o tom jaké podmínky je potřeba mít na založení vinohradu a názorně předvede jak zasadit vinnou révu

Pěstování malin

Pěstování malin

Epifytické rostliny

Kryštof Kolumbus objevil nejen Ameriku, ale také zvláštní stromy, které měly různé listy. Botanici ale zjistili, že se nejedná o listy, ale tzv. epifytické rostliny. Prozradíme, jaké druhy existují a jak epifyty přesadit z květináče na kůru.