Pěstování levandule

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pan Ondřej Fous nám představí netradiční pokus s odrůdou levandule hidcote. Založili 6 pokusných políček, kdy v každém je jiná směs, a je také použitý jiný způsob a mocnost hnojení. Každé políčko je veliké 1 m2. Na každém je vysazeno 9 rostlin, řízků od stejné matky. Rozsah zeminy sahá od čistého písku, přes směs kompostu s pískem, po čistý kompost. Dále čistá rašelina, rašelina s pískem a písek s rašelinou a zvětralinou. Nejdříve rostliny zaplnily čistou rašelinu. Také jako první rozkvetly. Po třech měsících je v optimálním stavu čistý písek. Naopak v čistém kompostu levandule roste velice špatně. Ukázalo se, že levandule nejlépe roste v propustné půdě s vysokým obsahem půdního vzduchu.

Publikováno: 6.11.2014, Autor: Receptář prima nápadů 2014 (44)

Mohlo by vás dále zajímat

Jarní péče o fuchsie

Rady a ukázky, jak pečovat na jaře o fuchsie.

Jak vyrobit přenosnou miniskalku

Jak vyrobit přenosnou miniskalku.

Pěstování rododendronů

Reportáž o pěstování rododendronů. Co s ním dělat, když si ho přivezeme domů, jak ho správně přesadit, zalévat, jaký typ substrátu je pro něj vhodný.

Vysévání skalniček v zimě

Martin Pilný ukazuje jak můžeme vysévat skalničky v zimě.

Jílovitá půda

Jílovitá půda má speciální požadavky k hospodaření. Poradíme, co u půdy zajistit, jak jí zvýšit obsah organické hmoty a doplnit štěrky a rašelinou nebo granulovaným hnojem.

Masožravé rostliny ve sklenicích

Přemek Podlaha a Kateřina Dušková si povídají se svým hostem o pěstování masožravých rostlin v zavařovacích sklenicích nebo akváriích.