Tisk na textil

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud vás zajímá tisknutí na textil, podívejte se na následující reportáž, kde vám paní Milena Benešová ukáže, jak se to dělá. Potřebovat budete barvy na textil, látky, bramboru, nožík. Z brambory si vyřežete tiskátko, třeba s kytičkou. Barvu si připravíte na pevnou podložku, ze které si ji přenesete na tiskátko. Tiskátko pak přitiskněte na látku a máte barevnou natisklou kytičku. Také se dá tupovat barva na navlhčenou látku. Tím vznikne zajímavě rozpitý odstín, přes který pak můžete tisknout nějakými vzorovanými tiskátky, koupenými v obchodě. Tisknout se dá i různými přírodninami, jako jsou listy a podobně. Zde se na list nanese barva a pomocí válečku se přenáší na látku.

Publikováno: 16.1.2017, Autor: Receptář prima nápadů 2014 (2)

Mohlo by vás dále zajímat

Textilní tisk

Textilní tisk

Adventní kalendář

Václav Postránecký si povídá se svým hostem jak si doma vyrobit originální adventní kalendář.

Vím o všem alias O čem jsem nevěděl

Co si takhle tisknout fotky ze stavby v Tišicích z druhé strany na staré faktury? Proč ne, Karel to prý tak dělá a že těch fotek ze stavebního deníku je, to by měl vytapetovaný celý dům.

Razítka z dýní

Razítka jsou zábavná věc, proto vám ukážeme, jak si z linorytu doma vytvořit razítka a zjistíte, jak správně obrazce do linorytu vyrýt, přilepit ke dřevu a následně čím vzor přetřít.

Šicí technika patchwork

Šicí technika patchwork