Masožravé rostliny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Masožravé rostliny máme spojené s filmem Adéla ještě nevečeřela, kdy masožravá rostlina ve filmu byla schopna pozřít i člověka. O takových si ale povídat v reportáži nebudeme, byť v přírodě jsou exempláře, které umí polapit i hlodavce. Pan Martin Zoun nám představí masožravé rostliny běžné a vhodné k pěstování doma, stejně tak prozradí, jak se o ně starat. Mezi základní a nejdůležitější body při jejich pěstování patří rozhodně dostatek světla a stále vlhký substrát, protože masožravé rostliny převážně žijí v bažinách či vlhkých teplých pralesích. Jako všechny ostatní rostliny ale mají fotosyntézu, takže dokážou být živy i z půdy.

Publikováno: 16.11.2015, Autor: Gondíci s. r. o. (29)

Mohlo by vás dále zajímat

Masožravé rostliny ve sklenicích

Přemek Podlaha a Kateřina Dušková si povídají se svým hostem o pěstování masožravých rostlin v zavařovacích sklenicích nebo akváriích.

Pěstování masožravých rostlin

Pěstování masožravých rostlin

Masožravé rostliny

Masožravé rostliny

Masožravé rostliny

Přemek Podlaha si povídá s odborníkem o pěstování masožravých rostlin.

Masožravé rostliny

Rozhodli jste se pořídit si domu masožravou rostlinu? Zjistíte, jak se o ně starat a ukážeme návod na vytvoření minirašeliniště k zasazení rostliny.

Neobvyklé rostliny pro pěstování dětmi

Hmyzožravé, neboli hmyzostravné rostliny, jsou exotické roztliny. Jak tyto rostliny a jejich schopnosti fungují, jaké jsou druhy a jak se o ně správně postarat, vám ve videu ukážeme.