Zahrádkáři – už jste provedli revizi zahradního nářadí?

Ti, kdo milují svou zahradu a s láskou se věnují zahradním pracím, velmi dobře ví, že kvalitní zahradnické nářadí je pro každého zahrádkáře, chataře či kutila nezbytností.
shutterstock_170315264-1100x618.jpgCelá galerie 8 Zdroj: shutterstock.com

Plánujete novou zahradu nebo už jste vlastníky vzrostlé zahrady? Při každé práci ať už se jedná o květinovou zahradu či zeleninové záhonky jsou potřebné ty správné nástroje.

Usnadněte si práci na zahradě

Práce na zahradě vyžaduje široký sortiment ručního nářadí, od nástrojů pro obdělávání půdy, až po rýče a další příslušenství. S postupujícím jarem je nejvyšší čas zjistit, zda máte své náčiní a potřeby určené pro práce na zahradě v pořádku. Nebo potřebujete něco přetřídit a doplnit?

Základní zahradnická sada obsahuje nůžky a skládací pilku. Pro práci s půdou nebo kompostem a trávou zkontrolujte, zda máte funkční lopaty, rýče, vidle a hrabla. Prozkoumejte, jestli vám pro silnější větve stromů a keřů postačí klasické zahradní nůžky, nebo zda se více osvědčí dvouruční nůžky. Pro práci se dřevem potřebujete kvalitní pilu a sekeru.

Profi zahradní potřeby

Ruční nářadí musí padnout do ruky. Malí a šikovní pomocníci se osvědčí při péči o rostliny v květináčích nebo na malých květinových či zeleninových záhoncích.

Při nákupu nových zahradnických potřeb pamatujte, že se vždy vyplatí investice do značkového nářadí od prověřených výrobců s ergonomickým designem a nízkou hmotností. Při jejich výrobě je kladen velký důraz na použití prvotřídních materiálů. Kvalitní nářadí nebudete muset vyměňovat každou další sezónu. Zaručeně vám bude plně sloužit několik dalších let.

Promyšlené systémy pro práci na zahradě kombinují různé násady s rozličnými druhy nářadí, které se postarají o pohodlí při veškerých pracích na zahradě. Například dřevěná násada v kombinaci s hráběmi, motyčkou nebo hrablem na sníh.

Důmyslní pomocníci a vychytávky

Při práci na zahradě určitě oceníte opasek na zahradní nářadí a zahradní tašku, která je odolná vůči povětrnostním vlivům, vodě i proti roztržení. Díky kvalitním rukavicím zůstanou při práci vaše ruce čisté a chráněné.

Výbornou službu vykoná zahradní zástěra na sbírání listí nebo chrániče kolen na zahradu, které odpuzují vodu a nečistoty. Zahradní pracovní podložka či rohožka musí být omyvatelná, vodotěsná a odolná.

Znáte skládací kropicí konev? Je prostorově nenáročná, protože ji můžete snadno složit a zajistit šňůrkou se závěsným očkem. Je vhodná nejen na zahrádky nebo při kempování, ale i na malé balkony.

Text: Alexandra Rohanová

23.4.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist