Jak vylepšit okolí vašeho domu

Každý majitel domu vždy usiluje, aby i okolí jeho příbytku bylo co nejhezčí, a stálo kolemjdoucím alespoň za pohled. Je však hlavně důležité, aby se líbilo majitelům domu a také aby si zde připadali co nejpříjemněji.
shutterstock_717303850-1100x618.jpgCelá galerie 6 Zdroj: shutterstock.com

Tak jako máme každý jiné možnosti a jiný vkus, tak odlišně podle toho vypadá okolí našich domů. Někdo si potrpí na velké holé prostranství odkud je dobře vidět do všech stran, jiný má rád své soukromí více chráněné, obklopuje se nejrůznějšími zástěnami, pergolami, oblouky porostlými popínavkami. Jsou však i jiné způsoby, kterými lze vylepšit okolí svého domu, ať už za vynaložení malých sil a větších finančních prostředků, nebo naopak.

Jakými způsoby lze tedy ještě vylepšit již tak mnohdy velmi hezky a pečlivě upravené okolí domu?

Zkuste například zajímavým způsobem ozvláštnit povrch chodníčků na zahradě. Stezky v zahradě nemusí být řešeny vždy jen pomocí cihel, betonu nebo tvarovek, mohu to být i zajímavé kamenné struktury anebo dřevěné šlapáky, které dodají zahradě nebo okolí domu styl.

Můžete ale svůj dům doslova zahrnout zelení. Z vhodné strany zabudujte ke stěně domu treláž a k ní vysaďte dva různé druhy růží odlišných barev, které se budou pnout po vašem domě a zároveň provoní vzduch v jeho okolí .

Betonové tvarovky nemusí nutně sloužit pouze jako neprostupná hradba mezi vaším domem a okolím, můžete je využít i k osazení okrasnými rostlinami .

I samotný vchod do domu si jistě zaslouží o trochu více pozornosti, než je mu často věnována. Krásně vypadají po bocích vstupních dveří osazené zajímavé nádoby nejrůznějšími precizně zastřiženými stromky na kmíncích anebo dokonalou symetrií luxusních nádobových úprav . Nezapomeňte ani na výzdobu zadního vchodu do domu, pokud jím váš dům disponuje.

Sjednotíte-li barevně rostlinnou výsadbu u vchodových dveří vašeho domu, může to být doslova lákavá pastva pro oči i ducha. Zvláště v případě romanticky laděné výsadby rostlin zaměřených na nejrůznější odstíny růžové barvy.

Dům a zahradu může oddělovat či spíše spojovat netradičně řešená branka, která nebude třeba zcela funkční, ale bude plnit spíše funkci dekoračního prvku .

Krásná terasa je finančně sice velmi náročný prvek, avšak její trvanlivost a estetický dojem mnohdy předčí očekávání majitelů, pro které se pak stává další obytným prostorem, tentokrát v exteriéru. Pokud bude terasa řešena poněkud odlišným způsobem, tím lépe.

I zdánlivě miniaturní dvorek může lákat k letnímu posezení v příjemném podvečerním stínu, pokud je vybaven náležitým posezením a osázen květinami alespoň v nádobách.

Ať už okolí vašeho domu vyzdobí zajímavý chodníček, několik vzorně sestřihávaných buxusů v nádobách anebo treláž obrostlá okouzlujícími růžemi, jistě to přispěje ke zlepšení kvality vašeho života v exteriéru vašeho domu.

Text: Zuzana Bohdalová

9.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist